Aktualności

Kurs przedmałżeński

Program duszpasterski – materiały dla rodzin

Materiały dla rodzin programu duszpasterskiego przeznaczone są do indywidualnej formacji świeckich i są praktyczną realizacją programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Realizacja programu rozpoczyna się wraz z początkiem roku kościelnego – 27 listopada 2022 r i kończy się w niedzielę Chrystusa Króla – 26 listopada 2023 r.

Katechezy przybliżają tematykę Kościoła, a jednocześnie ich formuła ma prowadzić do umacniania więzi małżeńskich i rodzinnych. Ufamy, że przygotowane rozważania zachęcą Państwa do coraz większego zaangażowania się w życie Kościoła – parafialnego i powszechnego.

Rozważania zostały przygotowane na poszczególne niedziele w ciągu całego roku. Każdy miesiąc posiada swoje hasło przewodnie, zaś materiały na poszczególnie tygodnie są rozwinięciem tego tematu. Każdy moduł składa się z 3 części: wprowadzenia – najczęściej jest to nauczanie Kościoła na dany temat; „do refleksji” – rozważania pogłębiające nauczanie Kościoła z odniesieniem do życia rodzinnego oraz „zadanie” – konkretna propozycja działań.

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PRZYGOTOWANYMI MATERIAŁAMI.

 Proszę „kliknąć” w link

Duszpasterstwo Rodzin – Wierzę w Kościół Chrystusowy (archidiecezjakatowicka.pl)

MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY  w OLSZTYNIE

zaprasza do wspólnego wyjazdu na

NARODOWY MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY W WARSZAWIE

18 WRZEŚNIA 2022 GODZ. 6:30

z PLACU ROOSVELTA (przed hotelem Wileńskim)

ZGŁOSZENIA: Aleksandra i Janusz Prucnalowie tel. 600 089 948 oraz 606 980 948

KOSZT: 75 zł od osoby


Rekolekcje dla małżeństw

Olsztyński Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza w wybrane weekendy czerwca, lipca i sierpnia na rekolekcje. U stóp Świętolipskiej Matki, w otoczenie pięknej przyrody i z towarzyszeniem brzmienia najpiękniejszych w Polsce organów małżonkowie wzmacniają, a nierzadko na nowo odkrywają radość z wzajemnej miłości.  Potwierdzają to świadectwa uczestników rekolekcji Spotkań Małżeńskich z lat poprzednich:

„Przyjechałem tu dla żony. Tu odnalazłem Boga. Narodziłem się na nowo i wyjeżdżam z nadzieją naprawienia krzywd. Zobaczyłem, że nie umiem rozmawiać z żoną, a tu udało mi się dotrzeć do jej serca. Jestem cały hymnem uwielbienia dla Boga!”
„Przyjechałam z nadzieją na cud. I cud stał się. Bardzo dużo mówiliśmy ostatnimi czasy o tym samym, ale zupełnie się nie rozumieliśmy. Mam wrażenie, że coś we mnie zasiano, że zaczął się jakiś proces, że mogę wyjść ze ślepych zaułków. A co najważniejsze, że będziemy mogli zacząć wspólnie przeżywać i starać się zrozumieć sprawy wiary.”

„W naszym życiu nie było już nadziei… Tu zaczęły się wewnętrzne przemiany. Pojawiły się wzajemne wyznania. Przepraszaliśmy się. Przeżyliśmy burzę. Był to jak gdyby na nowo przeżyty sakrament małżeństwa. Przepłakaliśmy dwa dni…”

„Przyjechałam z workiem na plecach, a wyjeżdżam bez niego… Czuję radość.”

Zapraszamy do Świętej Lipki. Do wyboru: 17-19 czerwca, 8-10 lipca, 5-7 sierpnia 2022r.

Zapisy i informacje: tel. 664 124 594, zapisy przez internet: http://spotkaniamalzenskie.olsztyn.pl/rekolekcje-wieczory-terminy/rekolekcje-dla-ma-e-stw/

Kurs dla narzeczonych zapraszamy

Olsztyński Ośrodek Spotkań Małżeńskich zaprasza narzeczonych na kurs przedmałżeński – Rekolekcje dla Narzeczonych w Dobrym Mieście w dniach od 1 do 3 lipca 2022 r. W szczególności zachęcamy do udziału pary mieszkające na stałe w różnych miejscowościach i mające z tego powodu trudności z uczęszczaniem wspólnie na nauki przedmałżeńskie. Oferujemy pełen zakres kursu (z wyjątkiem obowiązkowej dodatkowej wizyty w Poradni Życia Małżeńskiego). Szczegółowych informacji udzielają animatorzy naszego ośrodka Mirosława i Wojciech Wiśniewscy tel. 513 079 288 lub 505 026 513.

Więcej informacji o rekolekcjach dostępnych na stronie: http://spotkaniamalzenskie.olsztyn.pl/rekolekcje-wieczory-terminy/rekolekcje-dla-narzeczonych/

Kurs dla narzeczonych zapraszamy

Zapraszamy na inne kursy organizowane w Archidiecezji lub do nas na edycję jesienną